Sport

De Bruyne, mesfushori më i mirë për sezonin 2019/20

0
de-bruyne,-mesfushori-me-i-mire-per-sezonin-2019/20

Mesfushori belg pati një përformancë të hatashme me klubin e tij Manchester City, pavarësisht se nuk arriti qëllimin final.

De Bruyne kishte statistike të frikshme, duke realizuar 13 gola në Premierligë dhe dy në Ligën e Kampionëve.

29-vjeçari ishte i rivalizuar nga dy fituesit e Ligës së Kampionëve, Thiago Alcantara dhe Thomas Muller për këtë çmim. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera