Lajme

Del deklarata kur Kurti e pranon se kishte ndaluar Veliun që të merrte aksion në Karaçevë

0

Ish-kryeministri Albin Kurti, kishte deklaruar në emisionin “Jeta në Kosovë” se ai e kishte ndaluar ish-ministrin e Punëve të Brendshme gjatë qeverisjes së tij, që të merrte aksion kundër krimit të organizuar në Karaçevë, shkruan Gazeta Metro.


Policia e Kosovës në mbrëmje ka ndërmarr një aksion në zonën kufitare të fshatit Karaçevë të Kamenicës, ku dyshohet se për një periudhë të gjatë kohore është ushtruar trafikim me qenie njerëzore, prostitucion, kontrabandë, organizim i lojërave të fatit dhe keqpërdorim i detyrës zyrtare.

Lexo të tjera