Lajme

Delegacioni i qeverisë së Kosovës arrin në Tiranë

0
delegacioni-i-qeverise-se-kosoves-arrin-ne-tirane

Aty ata do të kenë takim të përbashkët me qeverinë e Shqipërisë, shkruan lajmi.net.

Në këtë mbledhje, pritet të nënshkruhen 11 marrëveshje  mes dy shteteve.

Pak minuta më parë, është publikuar edhe tryeza ku pritet të mbahet mbledhja.

Më vonë gjatë ditës kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama, do të kenë konferencë për media. /Lajmi.net/

Lexo të tjera