Rozë

Demi Lovato kritikon ashpër restaurantin e njohur për shkak të inventarit të tepërt të drejtuar nga dieta

0
demi-lovato-kritikon-ashper-restaurantin-e-njohur-per-shkak-te-inventarit-te-tepert-te-drejtuar-nga-dieta

Këngëtarja kritikoi restaurantin The Bigg Chill me bazë në Los Angelos, transmeton lajmi.net.

Në rrjetin e saj social shkroi një postim: “Duke e parë jashtëzakonisht të vështirë të porosisësh nga The Bigg Chill kur duhet të kalosh shumë tonë biskota pa sheqer / ushqime të tjera diete para se të arrish në banak”, dhe shkroi me hashtag ‘Beje me mire’.

Demi akuzoi dyqanin për ‘mesazhe të dëmshme nga markat ose kompanitë që përjetësojnë një shoqëri që jo vetëm mundëson por vlerëson ngrënien e çrregullt’.

Restauranti iu përgjigj këngëtares së hitit Sorry Not Sorry në një mesazh të drejtpërdrejtë, të cilin ajo më pas e postoi në internet.

Kompania u përgjigj duke thënë: ‘Ne i plotësojmë të gjitha nevojat e klientëve tanë për 36 vitet e fundit. Na vjen keq që e gjetët këtë ofenduese’.

Lovato u përgjigj: ‘Jo vetëm kaq. Shërbimi juaj ishte i tmerrshëm. Kaq i pasjellshëm. E gjithë përvoja ishte nxitëse dhe e tmerrshme’./Lajmi.net/

 

Lexo të tjera