Rozë

Dëmtohet shenja ikonike e “Hollywood”, arrestohen tre persona

0
demtohet-shenja-ikonike-e-“hollywood”,-arrestohen-tre-persona

Shenja ikonike e Hollywood-it ka një “fqinj” të ri që lëviz, sepse ka një lopë gjigante në mes të pikës referuese, shkruan TMZ, transmeton lajmi.net.

Siç mund të shihet, shenja u vandalizua të premten me një imazh të një lopë qumështore duke marrë mesin e  shkronjës ‘O.’

Burimet e zbatimit i thonë TMZ se tre persona janë arrestuar për shkelje, me një helikopter të policisë që ndihmonte oficerët të gjurmonin të dyshuarit ndërsa u kthyen në kodër.

Thuhet që ndryshimi i shenjës është bërë si një shaka dhe jo si një protestë për ose kundër gjedheve.

Por, është një grup nga Los Angeles, i quajtur Junior Varsity, që duket se merr meritat për vandalizmin.

JV sapo publikoi këngën e debutuese, “Cold Blood”, e cila përmban një lopë qumështore pasi arti i kopertinës dhe llogaritë e tyre në rrjete sociale u kanë thënë njerëzve që “Kërkoni për shenjat”.

Kjo është hera e dytë në po kaq muaj që shenja e Hollywood-it po bën një ndryshim të paligjshëm, në shkurt, modelja Julia Rose u arrestua për ndryshimin e shenjës, ku kishte shkruar, “Hollyboob”. /Lajmi.net/

Lexo të tjera