Rozë

Dëmtohet ylli i presidentit Trump në “Walk of Fame”

0
demtohet-ylli-i-presidentit-trump-ne-“walk-of-fame”

Epo kjo nuk zgjati shumë, ekipet tashmë po punojnë për të rivendosur yllin e Trump në Walk of Fame dhe ne do të shohim sa zgjat ky, shkruan TMZ, transmeton lajmi.net.

Ngjarja e re në sagën e vjetër të “Walk of Fame” në Hollywood të Presidentit Trump duke u shkatërruar, këtë herë policët po fajësojnë një super-hero.

Burimet e zbatimit të ligjit thonë për TMZ se një burrë i veshur si Hulk u paraqit të premten rreth orës 5 të mëngjesit dhe çoi një kazmë te ylli i Donald, duke e shkatërruar plotësisht atë.

Koha është interesante sepse kushdo që ishte me kostumin e Hulk sigurisht që do të duhej të dinte që presidenti është infektuar me COVID-19. Ata qartë nuk kanë simpati.

Burimet thonë se një raport për vandalizëm krimi u mor pasi ylli pati më shumë se 5,000 dollarë dëme.

Askush nuk është arrestuar dhe policia është ende duke hetuar. Presidenti dhe CEO i Dhomës së Tregtisë së Hollywood-it, Rana Ghadban thotë për TMZ se “Çdo yll, i cili është shkatërruar ose dëmtuar, pa marrë parasysh cilit person i përket, do të zëvendësohet nga Hollywood Historic Trust, një grup jofitimprurës”.

Ghadban shtoi “Kur njerëzit janë të zemëruar me një nga të nderuarit tanë, ne do të shpresojmë se ata do ta projektojnë zemërimin e tyre në mënyra më pozitive sesa të vandalizojnë një pikë referimi të shtetit të Kalifornisë. Demokracia jonë bazohet në respektimin e ligjit. Njerëzit mund të bëjnë një ndryshim të vërtetë duke votuar dhe duke mos shkatërruar pronën publike”.

Ylli ishte dëmtuar edhe në qershor, pasi dikush kishte vendosur ngjyrë të zezë në të. /Lajmi.net/

Lexo të tjera