Sport

Devijimi i Rashicës rezultoi në gol

0
devijimi-i-rashices-rezultoi-ne-gol

Në këtë ndeshje u paraqit edhe një shqiptar, fjala është për Admir Mehmedin i cili startoi që nga fillimi për Wolfsburgun.

Rashica i cili gjithashtu startoi ndeshjen, pati një paraqitje mesatare dhe u zëvendësua në minutën e 72-të të ndeshjes.

Ylli kosovar deportoi në minutën e 46 të ndeshkes ku më pas goditja e tij u devijua nga mbrojtësi amerikan Brooks, që përfundoi në rrjetën e Wolfsburgut.

Ky është autogoli i Brooks, me ndihmën e Rashicës./Lajmi.net/

Lexo të tjera