Lajme

Dhunoi të miturën dhe incizoi aktin, kërkohet paraburgim ndaj gjilanasit

0
dhunoi-te-mituren-dhe-incizoi-aktin,-kerkohet-paraburgim-ndaj-gjilanasit

Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga Prokuroria e Gjilanit, shkruan lajmi.net.

Rasti ka ndodhur në komunën e Gjilanit, ku dyshohet se i mituri gjatë muajit Janar 2020, ka dhunuar të dëmtuarën e mitur dhe gjatë marrëdhënieve seksuale pa autorizim e ka incizuar, pastaj të njëjtin incizim e ka publikuar.

Në këtë mënyrë dyshohet se i mituri ka kryer veprat penale ‘’Dhunimi’’ dhe ‘’Fotografimi dhe incizimet tjera të paautorizuara’’, të Kodit Penal të Republikës së Kosovës. /Lajmi.net/

Lexo të tjera