Lajme

Diell e vranësira, këto janë temperaturat nesër në Kosovë

0
diell-e-vranesira,-keto-jane-temperaturat-neser-ne-kosove

IHMK ka bërë të ditur se do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do ti takojnë shtresës së mesme dhe të lartë të Troposferës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-27 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindje. /Lajmi.net/

Lexo të tjera