Sport

Dihen 32 skuadrat pjesëmarrëse në Ligën e Kampionëve në sezonin 2020/21

0
dihen-32-skuadrat-pjesemarrese-ne-ligen-e-kampioneve-ne-sezonin-2020/21

Midtjylland, Krasnodar dhe Salzburg, janë tri skuadrat e fundit që kanë rezervuar një vend në Ligën e Kampionëve për sezonin e ri.

Shorti për sezonin e ri do të tërhiqet ditën e enjte, me fillim nga ora 12:00, shkruan lajmi.net.

Skuadrat pjesëmarrëse në Ligën e Kampionëve sipas vazove:

Vazo 1:

Bayern (GER,)

Sevilla (ESP, UEFA Europa League holders)

Real Madrid (ESP)

Liverpool (ENG)

Juventus (ITA)

Paris (FRA)

Zenit (RUS)

Porto (POR)

Vazo 2:

Barcelona (ESP)

Atlético de Madrid (ESP)

Manchester City (ENG)

Manchester United (ENG)

Shakhtar Donetsk (UKR)

Dortmund (GER)

Chelsea (ENG)

Ajax (NED)

Vazo 3 dhe 4

Dynamo Kyiv (UKR

RB Leipzig (GER)

Internazionale Milano (ITA)

Olympiacos (GRE

Lazio (ITA)

Atalanta (ITA)

Lokomotiv Moskva (RUS)

Marseille (FRA)

Club Brugge (BEL)

Borussia Mönchengladbach (GER)

İstanbul Başakşehir (TUR) 21.

Rennes (FRA)

Ferencváros (HUN

FC Midtjylland

FC Krasnodar

Salzburg

/Lajmi.net/

Lexo të tjera