Fun

Disa njerëz filmojnë aligatorët ‘përbindësh’ duke notuar nëpër oborret e tyre

0
disa-njerez-filmojne-aligatoret-‘perbindesh’-duke-notuar-neper-oborret-e-tyre

Ngjarja ndodhi në Orange Beach, Alabama, sipas Tony Kennon, i cili gjithashtu tha se një person ishte zhdukur, transmeton lajmi.net.

Të paktën 50 njerëz u shpëtuan nga shtëpitë e përmbytura dhe u dërguan në strehimore, tha Kennon.

Hurricane Sally landed ashore near the Florida-Alabama line Wednesday with 105mph winds and rain swamping homes and forcing the rescue of hundreds of people. A gator is seen above in floodwaters

Stuhia gjithashtu shkaktoi zhvendosjen e kafshëve, me aligatorë të mëdhenjë që raportuan të notonin nëpër zonat e banuara në Orange Beach.

Pamjet e tmerrshme tregojnë një aligator duke notuar jashtë dritares së një shtëpie. Në video, aligatori i madh zvarritet nëpër ujërat që përmbytin oborrin e shtëpisë. /Lajmi.net/

Lexo të tjera