Teknologji

“Djersiten” Audi dhe Mercedes, ja çfarë paralajmëron BMW

0

BMW ka konfirmuar se po zhvillon një version M të sedanit tërësisht elektrik i4.

Prodhuesi gjerman i automobilave pritet të zbulojë i4 para fundit të vitit dhe, ajo pritet të ofrojë një performancë shumë mbresëlënëse. Në fakt, raportet pretendojnë se do të ketë një palë motorë elektrikë që prodhojnë një shifër të kombinuar prej 523 kf, duke e lejuar atë të godasë arrij 100 km/orë në afërsisht 4 sekonda.

Lajmin për zhvillimin i4 M erdhi nga CEO i BMW, Markus Flasch, përpara zbulimit të M3 / M4.

BMë i4 është një sedan elektrik i ri që pritet të konkurrojë me Tesla Model 3 dhe sedanët tjerë EV me madhësi të mesme kur më në fund të dalë në shitje në vitin 2021./IndeksOnline/

Lexo të tjera