Sport

Doc Rivers dhe Clippers ndajnë rrugët

0
doc-rivers-dhe-clippers-ndajne-rruget

Pasi u njoftua se Rivers dhe Clippers kanë vendosur të ndajnë rrugët, ka ardhur edhe vet konfirmimi i trajnerit i cili përmes një letre ka falënderuar të gjithë për mbështetjen, pavarësisht se suksesi mungoi.

58-vjeçari largohet pas shtatë sezoneve në krye të skuadrës nga Los Angeles.

Largimi i tij vije pas eliminimit në raundit e dytë të play-off këtë sezon nga Denver Nuggets, anipse kishin avantazh 3:1. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera