Rozë

Dokumentari i Kanye West i shitet Netflix për shumën marramendëse

0
dokumentari-i-kanye-west-i-shitet-netflix-per-shumen-marramendese

Kanye West ka një pasuri të raportuar prej 6.6 miliardë dollarësh dhe po kalon një divorc të profilit të lartë nga Kim Kardashian, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.

Tani Kanye West po tregon historinë e tij në një dokumentar të ri që thuhet të ketë qenë 21 vjet në krijim e sipër.

Të martën, Billboard.com raportoi se Netflix ka shpenzuar më shumë se 30 milionë dollarë për të blerë këtë dokumentar duke u bashkuar nga bashkëpunëtorët e Ju, Clarence ‘Coodie’ Simmons dhe Chike Ozah.

Sipas Billboard, Simmons ka qenë duke filmuar Kanyen që nga fundi i viteve 1990.

Xhirimet e papara më parë përfshijnë vitet e para të karrierës së reperit në Çikago, vdekjen e nënës së tij Donda West, përpjekjet e tij për në industrinë e modës dhe garën e tij presidenciale në vitin 2020.

Nuk dihet nëse do të përfshijë gjithashtu detaje rreth çështjes së problemeve që kishte me shëndetin mendor më 2016 që e bëri atë të shtrihet në spital në Los Angeles.

Simmons dhe Ozah punuan me Kanye në videon e tij Through The Wire të lansuar më 2003 dhe në versionin e tretë të Jesus Walks.

Një burim i tha Billboard se artisti i Life Of Pablo, ka dhënë dritën jeshile për projektin që çifti do të prodhojë së bashku me TIME Studios.

Dokumentari ende pa titull pritet të transmetohet në Netflix gjatë këtij viti. /Lajmi.net/

Lexo të tjera