Bota

Donald Trump nuk ishte planifikuar të jetë pjesë e “Home Alone”, kështu e fitoi rolin

0
donald-trump-nuk-ishte-planifikuar-te-jete-pjese-e-“home-alone”,-keshtu-e-fitoi-rolin

Presidenti 74-vjeçar nuk supozohej të ishte në filmin e njohur të 1992, por regjisorit Chris Columbus iu tha se mënyra e vetme se si ai do të merrte leje për të xhiruar një skenë në hollin e hotelit The Plaza, ishte t’i jepej pronarit një rol në film, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.

‘Trump tha në rregull. Ne paguam tarifën, por ai gjithashtu tha: “E vetmja mënyrë që të përdorni Plaza është nëse unë jam në film,” i tha regjisori një burimi.

Dhe regjisori pranoi se ishte i papërgatitur për reagimin e audiencës kur u zhvilluan shfaqjet e provave.

“Kështu që ne ramë dakord ta fusnim në film dhe kur e shfaqëm për herë të parë ndodhi gjëja më e çuditshme: Njerëzit brohorisnin kur Trump u shfaq në ekran”, tha Chris.

“Por ai e bëri të “detyrueshme” rrugën e tij në film,” shtoi krijuesi i hitit.

Presidenti ka bërë shfaqje filmike në disa filma, përfshirë Zoolander dhe The Associate, por një nga skenat e tij që nuk e bëri prerjen e fundit ishte në Scent Of A Woman, i vitit 1992, i cili ishte me regji nga Martin Brest.

Chris O’Donnell – i cili luajti në film së bashku me Al Pacino, Gabrielle Anwar dhe Philip Seymour Hoffman – më parë kujtoi marrjen e një skenari që ‘tha se ne po bëjmë një skenë me Donald Trump’.

Ai shtoi: ‘Na shpjegoi se në mënyrë që të filmonim në Plaza, ishte të kishim një pjesë të vogël për Trump dhe [ish-gruas] Marla [Maples].

“Unë nuk do të largohem nga kjo, ai tha,” Po, ata mund të xhirojnë në Plaza nëse më fusin në film”. /Lajmi.net/

Lexo të tjera