Sport

Dortmund pret një humbje prej 80 milionë euro

0
dortmund-pret-nje-humbje-prej-80-milione-euro

Dortmund në raportin e tyre të fundit financiar se planifikimi i buxhetit për këtë sezon është shumë i ndërlikuar shkaku i reduktimit të të ardhurave nga transferimet dhe kufizimet tjera, përcjell lajmi.net.

Klubi ka theksuar se mungesa e tifozëve po ndikon për të keq tek ata. Kapaciteti i ‘Signal Iduna Park’ është 81 mijë ulëse, por për momentin në stadium po lejohen të marrim pjesë vetëm 11 mijë e 500.

Sezonin e kaluar, kur më shumë se gjysma e sezonit u luajt pa tifozë, Borussia Dortmund njoftoi një humbje prej 43 milionë euro.

Dortmund këtë sezon në tri xhirot e para ka shënuar dy fitore dhe një humbje./Lajmi.net/

Lexo të tjera