Sport

Drenica – Ballkani, formacionet zyrtare

0
drenica-–-ballkani,-formacionet-zyrtare

Ndeshja luhet në stadiumin “Bajram Aliu” në Skënderaj në orën 13:00.

Djemtë e Ismet Munishit kërkojnë të mbajnë kreun e tabelës dhe të shkëputen, pasi që rivali i tyre më i afërt Drita, barazoi me Feronikelin. Ndërsa, ekipi i drejtuar nga Bledar Devolli kërkon këndelljen nga humbja e fundit në udhëtim tek Gjilani.

Këto janë formacionet e dy ekipeve që kanë përzgjedhur trajnerët e tyre.

Drenica: Ymeri; Bejta, Lushtaku, Zeqiraj, Dumani; Miftaraj, Mustafa, Dushi; Kerim, Murati, Elshani;

 

Ballkani: Rugji; Thaqi, Prekazi, Berisha, Potoku; K.Gashi, Kuc, Korenica, Gripshi, E.Krasniqi, Daku;/Lajmi.net/

Lexo të tjera