Sport

Dukagjini afër kualifikimit, Istogu mbetet me ‘shpresa’

0
dukagjini-afer-kualifikimit,-istogu-mbetet-me-‘shpresa’

Pas golave të shënuar nga A. Merlaku 28′ dhe E. Basriu 77′, Dukagjini është afër finales së Kupës së Kosovës, shkruan lajmi.net.

R. Mazrekaj shënoi golin e ‘shpresës’ për skuadrën e Istogut, pasi një rikthim mund të ndodhë në ndeshjen e dytë.

Theksojmë se në minutën e 70-të, Q. Jahaj ka humbur penalltinë për Istogun.

Të dy skuadrat vijnë nga Liga e Parë, dhe po luftojnë për një rikthim të mundshëm në Superligë.

Derisa, ndeshja e kthimit do të luhet më 21 prill në Dukagjin në stadiumin “18 Qershori”./Lajmi.net/

Lexo të tjera