Sport

Dy ditë më parë rezultoi pozitiv me koronavirus – Mane ftohet nga kombëtarja e Senegalit

0
dy-dite-me-pare-rezultoi-pozitiv-me-koronavirus-–-mane-ftohet-nga-kombetarja-e-senegalit

Ylli i Liverpool, Sadio Mane, dy ditë më parë konfirmohej i infektuar me Covid-19.

Megjithatë, selektori i kombëtares së Senegalit, Aliou Cisse nuk ka parë ndonjë problem për këtë dhe e ka grumbulluar lojtarin në listë, me shpresën që ai të kalojë virusin deri në ditën e ndeshjes.

Anash Sadio Mane, në listën e Senegalit shihen edhe emra si Edouard Mendy, Idrissa Gueye e Ismaila Sarr.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell listën e plotë të kombëtares së Senegalit. /Lajmi.net/

Lexo të tjera