Sport

Dy gjyqtarë të karatesë nga Kosova ndanë drejtësinë në Kampionatin e Bullgarisë

0
dy-gjyqtare-te-karatese-nga-kosova-ndane-drejtesine-ne-kampionatin-e-bullgarise

Federata e Karatesë e Kosovës, ka pranuar zyrtarisht ftesën nga Federata e Karatesë e Bullgarisë për dy gjyqtarë të cilët do të ndajnë drejtësinë në Kampionatin Shtetëror të Bullgarisë për Seniorë, U21, Juniorë dhe Kadetë, transmeton lajmi.net.

Gjyqtarët të cilët morën pjesë në Kampionat ishin, Ardian Muhadri dhe Besart Vitia.

FKK njofton se paraqitja e tyre u vlerësua lartë dhe gjyqtarët kosovarë kishin paraqitje të mirë në kuadër të Kampionatit bullgar.

Më poshtë mund të shihni postimin e plotë të FKK./Lajmi.net/

Lexo të tjera