Sport

E gjithë skuadra e Hoffenheim futet në karantinë

0
e-gjithe-skuadra-e-hoffenheim-futet-ne-karantine

Sebastian Rudy, Ishak Belfodil dhe një anëtari i stafit, janë infektuar.

Më parë, Jakob Brun Laresen dhe Munas Dabour ishin pozitiv në koronavirus, duke mos mundur t’u bashkohen ekipeve kombëtare për ndeshjet e Hoffenheim.

Te Hoffenheim nuk kanë mundur të zbulojnë sesi është përhapur kaq papritur virusi edhe pse klubi ka ndjekur protokollet, kështu që ata vendosën të fusin në karantinë gjithë ekipin.

Hoffenheim pas shtatë xhirosh në Bundesligë renditet në vendin e 13-të./Lajmi.net/

Lexo të tjera