Lajme

E konfirmon mjeku i presidentit: Donald Trump mund të dalë nga spitali nesër

0
e-konfirmon-mjeku-i-presidentit:-donald-trump-mund-te-dale-nga-spitali-neser

Duke folur jashtë Qendrës Mjekësore Walter Reed, Dr Sean Conley tha se Trump kishte përjetuar dy pika kalimtare në nivelet e tij të oksigjenit që nga diagnostikimi me Covid-19, raporton The Independent, transmeton lajmi.net.

Atij i ishte dhënë oksigjen në Shtëpinë e Bardhë të premten dhe dje.

Dr Conley tha se presidenti vazhdon të përmirësohet dhe mund të largohet nga spitali që nesër. /Lajmi.net/

Lexo të tjera