Sport

E kryer, Alex Telles është i Man Utd

0
e-kryer,-alex-telles-eshte-i-man-utd

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano ka konfirmuar se gjithçka është akorduar mes klubeve dhe kanë mbetur vetëm disa formalitete para zyrtarizimit.

Djajtë e Kuq do të paguajnë 15 milionë euro plus bonuse te Porto, e cila ishte e detyruar ta pranonte ofertën pasi edhe vet lojtari ka bërë presion për kalimin në ‘Old Trafford’.

Mbrojtësi i majtë pritet të jetë ndihmë e madhe për Ole Gunnar Solskjaer në repartin ku çalon më shumë skuadra e tij. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera