Bota

Edhe 69 raste aktive me COVID-19 në Gjilan

0
edhe-69-raste-aktive-me-covid-19-ne-gjilan

Në këtë takim është vlerësuar si lajm i mirë trendi i rënies së numrit të infeksionit në Gjilan, derisa është apeluar tek qytetarët që të vazhdojnë t’iu përmbahen rekomandimeve të institucioneve për bartjen e maskave, distancën sociale dhe higjienën personale.

Gjendja e përgjithshme e Gjilanit është kjo: 1023 të infektuar në total, 910 të shëruar plotësisht, 69 raste aktive, 19 të hospitalizuar, 44 të vdekur dhe 30 mostra në pritje.

Ndryshe, edhe në nivel vendi është vërejtur rënie e ndjeshme e rasteve të reja me koronavirus, teksa si rrjedhojë e kësaj qeveria ka lehtësuar masat. /Lajmi.net/

Lexo të tjera