Lajme

Edita Tahiri në mesin grave më eminente në botë për ndaljen e luftërave dhe krijimin e paqes

0
edita-tahiri-ne-mesin-grave-me-eminente-ne-bote-per-ndaljen-e-lufterave-dhe-krijimin-e-paqes

E në ballinë ku është prezantuar ish-presidentja e Liberisë dhe fituesja e çmimit Nobel është edhe ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri.

“Rrjeti i Grave për Zhvillimin e Paqes (WWPN) prezenton mbi njëmijë gra eminente në botë që kanë punuar për ndaljen e luftërave dhe krijimin e paqes. Në ballinë janë prezantuara ish presidentja e Liberisë dhe fituesja e çmimit Nobel, kryenegociatorja e Filipineve dhe unë”, ka njoftuar Tahiri.

Listën e plotë mund ta shikoni KËTU. /Lajmi.net/

Lexo të tjera