Sport

El Shaarawy: Jam duke pritur afatin e janarit

0
el-shaarawy:-jam-duke-pritur-afatin-e-janarit

Sulmuesi është duke dashur që të rikthehet në Seria A në formë huazimi nga Shanghai Shenhua, përcjellë lajmi.net.

Ai ka thënë se ka kaluar këto dy muaj në Romë dhe do vazhdojë të qëndrojë deri në janar, pastaj të bëhet me skuadër të re.

“Kam kaluar dy muaj në Romë duke u stërvitem i vetëm pa skuadër shkaku i pandemisë, nuk mund të rikthehesha në Kinë”.

“Isha më fat të punojë me njerëz si Claudio Donatelli dhe Marco Ferrelli, që i falënderoj shumë”.

“Kjo do vazhdojë deri në janar, situatë e çuditshme që asnjëherë nuk e kam provuar, por më bind që duhet t’i arrijë qëllimet ditë pas dite”.

“Do vazhdojë si gjithmonë, me urinë dhe pasionin e njëjtë që me lejon t’i pres këto emocione”, deklaroi ai.

‘Faraoni i ri’ vazhdon të jetë i lidhur me rikthimin të një nga ish skuadrat e vjetra, si Roma ose AC Milan./Lajmi.net/

Lexo të tjera