Uncategorized

Elton John lavdëron Dua Lipën, zbulon këngën e preferuar të saj

0

Dua Lipa mbrëmjen e kaluar ka zhvilluar një bisedë ‘live’ me yllin e muzikës, Elton John, shkruan lajmi.net.

Në këtë video-live, këngëtari nuk ka hezituar të thur lavde për artisten shqiptare, duke përzgjedhur edhe këngët e preferuara të saj.

Ai i tha Duas se ka bërë një ndër albumet më të mira të këtij viti, “Future Nostalgia”, kurse nga hitet e këtij albumi zgjodhi një të preferuar.

“Njerëzit donin diçka argëtuese dhe çdo këngë e albumit është fantastike. Ne nuk ndalim së dëgjuari. Djemtë e mi e pëlqejnë shumë, David gjithashtu e adhuron”, tha Elton.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Ai po ashtu shtoi se “Levitating” është e preferuara e tij nga “Future Nostalgia”.

Kujtojmë se Dua Lipa së fundi është nominuar në katër kategori në “MTV EMA”, kurse nesër (e premte) pritet që të publikohet kënga e re e saj. /Lajmi.net/

 

View this post on Instagram

 

🌕✨Studio 2054✨🌕 // general sale 8:00am local time Friday, 30th October‼dualipa.com 🚀🚀🚀🚀🚀 @livenowglobal #amexUNSTAGED

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Lexo të tjera