Lajme

Emri dhe mbiemri i shqiptarit që dyshohet se ishte pjesë e sulmit të Vjenës

0

Mediat austriake kanë publikuar emrin dhe mbiemrin e shqiptarit që dyshohet se ishte njëri nga sulmuesit në krimin e mbrëmshëm në Vjenë.

Kujtim Fejzulai është emri i të riut që thuhet se ka qenë pjesë e sulmit terrorist në kryeqytetin austriak.

I riu shqiptar dyshohet se ka bashkëpunuar më një grup që përbëhej nga një çeçen, një austriak dhe një person nga Bangladeshi.

Prestixhiozja “Heute” shkruan se njëri nga sulmuesit është i lindur në Kosovë.

Poashtu thuhet se municioni është siguruar në Sllovaki dhe për të bartur armër është përdorur vetura e nënës së një kosovari./Indeksonline/

Lexo të tjera