Sport

Eriksen drejt largimit nga Interi, ky mund të jetë destinacioni i radhës

0
eriksen-drejt-largimit-nga-interi,-ky-mund-te-jete-destinacioni-i-radhes

Danezi iu bashkua “Neurazurëve” nga Tottenhami në janar, por nuk është në projektin e Antonio Contes, përcjellë lajmi.net.

Conte dje nuk i dha mundësi Eriksenit të tregojë vetën duke e lejuar të luajë pas dy golave të pësuar.

Eriksen është i lidhur me rikthimin në Angli dhe thuhet se destinacioni kryesor mund të jetë Arsenali.

Interesim për Eriksen kanë treguar edhe dy gjigantët evropianë, si Borussia Dortmund dhe PSG-ja.

Mbetet të shihet në janar vendimi përfundimtar i klubit italian për mesfushorin./Lajmi.net/

Lexo të tjera