Lajme

Eskalon avokati i VV’së: E shan dhe ofendon Milaim Zekën live në emision

0

Ka degraduar në fyerje banale e akuza debati në “Prime Time” në Kanal 10 ndaj analistit Milaim Zeka dhe avokatit të Vetëvendosjes, Tomë Gashi, shkruan Gazeta Metro.


Ishte Milaim Zeka i cili në një lidhje direkte ka dashur ta sqaron akuzat e bëra nga Tomë Gashi se Zeka ka thënë se “UÇK’ja ka kryer krime”.

Zeka ka thënë se Tomë Gashi ka qenë në vitin 1993 gjykatës i kriminelit Slobodan Milosevicit

“Nuk do hy në fyrje banale me kategorinë e njeriut si Tomë Gashi, i cili njihet që deri në vitin 1993 ka qenë gjykatës i MIlosevicit në radhë të parë, e di edhe presidenti Thaçi se me dosje ka qenë tërë jetën argat i Serbisë, sa i përket atij dokumenti që e ka publiku, e qëllimisht e ka dezinfromu opinionin”, ka thënë Zeka, transmeton Gazeta Metro.

Derisa Zeka ishte duke folur, Gashi ka ndërhyrë dhe ka ardhur reagimi i analistit kosovar.

“Tomë kur të foli unë mos ha m*t”, ka thë Zeka.

Por, një reagim banal dhe i ashpër e i pa dëgjuar më parë ka ardhur nga avokati i VV’së, Tomë Gashi.

“O ma h**ksh ti mu, shko në tre ***- nanës, me Milaim Znaqka s’keni nevojë me më thirr”, ka thënë Gashi, transmeton Gazeta Metro.

“Rri pak i qet se garant i ke mbush hunt je ardhën me hunt të mushta, po unë po du me sqaru punën e dokumentit, unë nuk jam kondom i Milosevicit qysh je ti”, tha Zeka në Kanal 10.

Më poshtë keni videon e plotë nga përplasja mes Zekës dhe Gashit.//gazetametro.net

Për më shumë kliko në linkun:

https://video.gjirafa.com/perplasje-e-ashper-mes-zekes-dhe-gashit-avokati-i-vv-se-leshon-studion

Lexo të tjera