Sport

Fat i tmerrshëm për Liverpoolin, Robertson shtohet në listën e të lënduarve

0
fat-i-tmerrshem-per-liverpoolin,-robertson-shtohet-ne-listen-e-te-lenduarve

Skocezi ka marrë një lëndim në muskul dhe kjo i ka ndodhur në ndeshjen ndaj Serbisë për kualifikimin në Euro 2020, transmeton lajmi.net.

Menaxheri skocez, Steve Clarke ka konfirmuar se Robertson nuk do jetë i pranishëm në ndeshjen ndaj Sllovakisë.

Me lëndimin e Robertson, tani Liverpooli është pa katër mbrojtësit kryesorë, meqenëse të lënduar janë Alexander-Arnold, Joe Gomez dhe Virgil Van Dijk.

Të vetmit mbrojtës nën dispozicionin e Jurgen Klopp tani kanë mbetur Joel Matip, Nat Phillips dhe Rhys Williams./Lajmi.net/

Lexo të tjera