Sport

FC Ferizaj tregon gjendjen shëndetësore të Ismajlit, që ishte në gjendje kritike pas lëndimit ndaj Ulpianës

0
fc-ferizaj-tregon-gjendjen-shendetesore-te-ismajlit,-qe-ishte-ne-gjendje-kritike-pas-lendimit-ndaj-ulpianes

Ismajli u godit në kokë nga kundërshtari dhe për disa sekonda ishte në gjendje kritike, shkruan lajmi.net.

Sidoqoftë, Ferizaj së fundmi ka konfirmuar që Ismajli është liruar nga spitali dhe gjendja e tij është e mirë.

Njoftimi i plotë pa ndërhyrje:

“Thesar Ismajli ështe ne gjendje te mire.

Lojtari i skuadres sonë  Thesar Ismajli ështe ne gjendje te mirë pas lendimit qe mori sot ne duelin me kundershtarin ku per disa sekonda ishte ne gjendje kritike.

Thesari  para pak  minutash është liruar nga spitali per ne shtepi ku klubi jonë vizitoj Thesarin, ku jemi  te lumtur qe gjendja e tijë ështe e mire, dhe ështe i gatshem ti ndihimoj klubit tonë”, shkroi klubi në Facebook./Lajmi.net/

Lexo të tjera