Sport

Festa e jashtëzakonshme e Skocisë pasi siguruan pjesëmarrjen në ‘EURO2020’

0
festa-e-jashtezakonshme-e-skocise-pasi-siguruan-pjesemarrjen-ne-‘euro2020’

Ndeshja mes Serbisë dhe Skocisë përcolli emocione të jashtëzakonshme. Koha e rregullt e saj përfundoi 1:1, ndërsa skocezët triumfuan pas ekzekutimit të penalltive, me rezultat 5:4.

“Kjo është një natë e mahnitshme”, ka deklaruar pas ndeshjes Christie, që nuk mund të përmbante lotët.

Të tjerët, po festonin në zhveshtore, me birra në duar, po këndonin e kërcenin./Lajmi.net/

Lexo të tjera