Sport

Flick për të ardhmen: Kam marrë një ofertë

0
flick-per-te-ardhmen:-kam-marre-nje-oferte

Në një konferencë për shtyp, Flick u ndal të flasë edhe për Superligën, për të cilën tha se nuk e mbështet dhe qëndron prapa vendimit të klubeve gjermane dhe Ligës së Kampionëve, shkruan lajmi.net.

Flick u pyet edhe për të ardhmen e tij para sfidës ndaj Bayer Leverkusen.

“Kam një ofertë, por nuk dua ta diskutoj sot sipas dakordimit tim me klubin”, tha ai.

“Kam thënë të njëjtën gjë edhe skuadrës që dua ta ndërpres kontratën time”, shtoi ai.

“Ishte një gjë spontane, djemtë kanë një mentalitet fitues dhe janë të koncentruar për ta fituar titullin”, tha Flick.

“Kemi mundur te jemi më mirë, por kemi humbur disa ndeshje, në duhet ti pranojmë humbjet që kemi marrë”, përfundoi Hansi Flick./Lajmi.net/

Lexo të tjera