Sport

Formacionet e mundshme të derbit italian: Napoli – AC Milan

0
formacionet-e-mundshme-te-derbit-italian:-napoli-–-ac-milan

Të dy skuadrat janë në formë të mirë në kampionatin italian dhe synojnë pikët e plota me qëllim që të mundohen të fitojnë titullin, shkruan lajmi.net.

Te vendasit do mungojnë shqiptarët Elseid Hysaj dhe Amir Rrahmani si dhe sulmuesi Victor Osimhen, kurse te mysafirët mungon sulmuesi Rafael Leao.

Formacionet e mundshme:

Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly; Rui, Ruiz, Bakayoko; Lozano, Elmas, Insigne; Mertens.

AC Milan: Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic

Ndeshja zhvillohet në “San Paolo” dhe nis në ora 20:45./Lajmi.net/

Lexo të tjera