Sport

Formacionet zyrtare: Gjilani – Ballkani

0
formacionet-zyrtare:-gjilani-–-ballkani

Në ‘Stadiumin e Qytetit’ në Gjilan, më fillim nga ora 13:30 do të zhvillohet edhe derbi i “qershisë mbi torte” në mes SC Gjilanit e FC Ballkanit.

Takimi i fundit për këtë xhiro do të jetë një ndeshje mjaft interesante, për faktin se takohen nënkampioni i Kosovës, SC Gjilani dhe skuadra e cila ka qenë befasia e edicionit të kaluar Ballkani.

Gjilani: Koliqi, Kastrati, Ferreira, Hila, Musolli, Hajdari, Aziz, Kqiku, Frashëri, Veliu, Progni.

Ballkani: Haxhihamza, Thaqi, Potoku, Gashi, Gripshi, Korenica, Sinani, Krasniqi, Daku, Prekazi, Baftiu. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera