Sport

Formacionet zyrtare: Man City – Brighton

0
formacionet-zyrtare:-man-city-–-brighton

Pep Guardiola ka vetëm një qëllim dhe ai është ngritja në tabelë dhe kësisoj të futet përsëri në garë për titull.

Citizens kanë mbetur prapa dhe njëra prej arsyjeve kryesore është mos-zhvillimi i disa ndeshjeve për arsye të Covid-19, transmeton lajmi.net.

Me një fitore eventuale, City do të barazohej me pikë së bashku me Leicester dhe Everton të cilët janë në zonën e Ligës së Kampionëve.

Formacionet zyrtare për ndeshjen e sotme janë këta:

Manchester City: Ederson, Cancelo, Dias, Stones, Zinchenko, Rodrigo, Gundogan, De Bruyne, Mahrez, Foden, Bernardo Silva

Brighton: Sanchez, White, Webster, Dunk, Mac Allister, Trossard, Tau, Propper, Burn, Veltman./Lajmi.net/

 

Lexo të tjera