BotaSport

Formacionet zyrtare: PSG dhe Marseille zhvillojnë klasiken franceze

0

Në Parc de Princes zhvillohet derbi i njohur si ‘Le Classique’, ndërmjet Paris Saint-Germainit dhe Olympique de Marseille.

Kampioni i Ligue 1 e nisi me humbje sezonin 2020/2021 në Ligue 1 për shkak të mungesave të shumta, si pasojë e infeksionit me coronavirus.

Në Parc de Princes zhvillohet derbi i njohur si ‘Le Classique’, ndërmjet Paris Saint-Germainit dhe Olympique de Marseille.

Kampioni i Ligue 1 e nisi me humbje sezonin 2020/2021 në Ligue 1 për shkak të mungesave të shumta, si pasojë e infeksionit me coronavirus.

Marseille, nga ana tjetër e ka nisur me këmbë të mbarë, duke arkëtuar pikë të plota në sfidën e parë.

Trajnerët Thomas Tuchel dhe Andre Villas-Boas i kanë përgatitur skuadrat e tyre me lojtarët më të mirë që i kanë në dispozicion.

Formacioni startues i Paris Saint-Germainit: Rico – Florenzi, Kehrer, Kimpembe, Bernat – Herrera, Gueye, Verratti – Sarabia, Di Maria, Neymar.

Formacioni startues i Olympique de Marseille: Mandanda – Sakai, Alvaro, Caleta-Car, Amavi – Rongier, Kamara, Gueye – Thauvin, Lopez, Payet./KI

Lexo të tjera