BotaLajme

Franca 30 mijë raste për 24 orë me koronavirus

0

Franca ka regjistruar 29.837 raste me koronavirus në 24 orët e fundit dhe është raportuar për 85 viktima të reja. Shifrat janë më të ulëta se ato të së shtunës kur u regjistruan 32.427 raste të reja dhe 90 viktima, raporton agjencia Reuters.

Numri total i të infektuarve në Francë që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 897.034, ndërsa numri i të vdekurve është 33.477.

Lexo të tjera