Lajme

Franca raporton numër të lartë të rasteve të reja me COVID-19

0
franca-raporton-numer-te-larte-te-rasteve-te-reja-me-covid-19

Gjithashtu 49 persona të tjerë nuk mund t’i mbijetonin virusit.

Deri tani në Francë raportohen 606 mijë persona të infektuar dhe 32,198 viktima, raporton A2.

Në 7 ditët e fundit janë 4087 pacientë që kanë kërkuar trajtim më të specializuar spitalor dhe 849 në terapi intensive, megjithatë shifrat janë më të qëndrueshme në krahasim me të mëparshmet.

Lexo të tjera