Sport

Franca tregon forcën përballë Ukrainës

0
franca-tregon-forcen-perballe-ukraines

Kampionët e botës së vitit 2018 shkëlqyen përballë Ukrainës në ndeshjen e zhvilluar në ‘Stade de France’.

Eduardo Camavinga hapi serinë e golave, për të vazhduar me Oliver Giroud, që shënoi dy herë, shkruan lajmi.net.

Vitali Mykolenko i Ukrainës, shënoi në portën e tij, për të çuar në 4:0 epërsinë e Francës.

Viktor Tsygankov në fillim të pjesës së dytë, ngushtoi epërsinë në 4:1.

Në vazhdim Franca shënoi tri gola të tjerë, përmes Corentin Tolisso, Antoine Griezmann dhe Kylian Mbappe./Lajmi.net/

Lexo të tjera