Bota

French Open: Nadal në finale

0
french-open:-nadal-ne-finale

Një nga turnetë më prestigjioz në botën e tenisit, French Open, ka mësuar finalistin e parë të këtij edicioni.

Reketi spanjoll, Rafael Nadal ka kaluar në finale, ku tashmë pret për fituesin e çiftit Novak Djokovic – Stefanos Tsitsipas.

Nadal fitoi ndaj Diego Shwartzman me rezultatin 0:3 në sete (3:6, 3:6 dhe 6:7(0:7)), shkruan lajmi.net.

Spanjolli ishte kockë e fortë për t’u përballuar nga Schwartzman.

Mbetet të shihet kush do ta kontestojë ish numrin 1 në finalen e French Open. /Lajmi.net/

Lexo të tjera