Fun

Fshati me një pamje të jashtëzakonshme si në përralla

0
fshati-me-nje-pamje-te-jashtezakonshme-si-ne-perralla

Fshati Giethoorn, gjithashtu i njohur si “Venecia e Hollandës”, është një vend shumë magjik që ishte zbuluar në vitin 1230, transmeton lajmi.net.

Shumë njerëz ëndërrojnë që të jetojnë në vende të tilla, sidomos për ajrin e pastër që ka dhe pamjen fantastike.

Fshati nuk a rrugë, që do të thotë se nuk kanë asnjë mjet të transportit të zhvilluar rreth tij. Njerëzit që dëshirojnë të vizitojnë fshatin duhet ti lënë veturat e tyre jashtë dhe të ecin.

I vetmi transport që mund të përdorni është të ecni, biçikleta apo të merrni një varkë të vogël. Giethoorn është i mbushur me kanale dhe krijojnë një pamje të bukur.

Gjithashtu mund ti gjeni më shumë 170 ura. Vendi është shumë i qetë pasi që nuk ka mjete transporti të cilat bëjnë zhurmë dhe ndotin ambientin, të vetmit zëra që mund të dëgjohen janë të zogjve dhe rosave. /Lajmi.net/

Lexo të tjera