Lajme

Me i fundit 76 raste të reja me koronavirus në Kosovë 76 raste të reja me koronavirus në Kosovë

0

Në 24 orët e fundit në vend janë shënuar edhe 76    raste të reja me koronavirus. Numri total i të prekurve nga ky virus në Kosovë ka arritur në 14.839 persona, shkruan Express.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 538 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 76 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.Numri total i rasteve pozitive është 14.839 raste nga 59.571 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 604 raste të vdekjes.”, thuhet në njoftim./Express

Lexo të tjera