Lajme

Gazetarit zviceran i bën përshtypje fushata “Liria ka emër”, publikon një foto nga Fushë Kosova

0
gazetarit-zviceran-i-ben-pershtypje-fushata-“liria-ka-emer”,-publikon-nje-foto-nga-fushe-kosova

Reich ka thënë se një fushatë e tillë masive është organizuar pas arrestimit të ish-krerëve të UÇK-së nga Gjykata Speciale.

“Pas arrestimit të ish-komandantëve të UÇK’së, Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit, një fushatë gjigante është organizuar në Kosovë përmes billbordëve dhe në televizionin publik RTK. “Liria ka emër, UÇK” (20 nëntor, Fushë Kosovë)”, ka shkruar Reich.

Lexo të tjera