Sport

Genoa tregon emrat e lojtarëve të prekur me COVID-19, mes tyre edhe Behrami

0
genoa-tregon-emrat-e-lojtareve-te-prekur-me-covid-19,-mes-tyre-edhe-behrami

Në njoftimin e klubit thuhet se lojtarët Cassata, Lukas Lerager, Federico Marchetti, Filippo Melegoni, Luca Pellegrini, Mattia Perin, Marko Pjaca, Ivan Radovanovic, Lasse Schöne, Davide Zappacosta dhe sot gjithashtu edhe Valon Behrami ka dalë pozitvë, përcjell lajmi.net.

Anëtarët e stafit, Pietro Cistaro, Alessandro Donato, Pietro Gatto and Matteo Perasso gjithashtu janë prekur nga koronavirusi.

Perin dhe Schone kanë lojtarët e vetëm që ishin pozitivë në COVID-19 para ndeshjes të së dielës ndaj Napolit në ‘San Paolo’.

Pjesa tjetër e lojtarëve kanë dalë pozitivë pas asaj ndeshje.

Valon Behrami të hënën kishte dalë negativë, por sot është testuar pozitë./Lajmi.net/

Lexo të tjera