Sport

Giroud dhuron “show”, shënon katër gola në fitoren 4:0 të Chelsea ndaj Sevilla

0
giroud-dhuron-“show”,-shenon-kater-gola-ne-fitoren-4:0-te-chelsea-ndaj-sevilla

Ky do të ishte përshkrimi më i mirë që mund t’i bëhet përballjes Sevilla – Chelsea, e fituar 0-4 nga këta të fundit.

Ishte sulmuesi francez, Oliver Giroud, që shënoi të katër golat për Chelsean, shkruan lajmi.net.

Giroud shënoi në minutat 8’, 54’ dhe 74’ dhe 82′.

Me këtë fitore Chelseas siguron vendin e parë në grupin E./Lajmi.net/

Lexo të tjera