Sport

Gjermania luan baras me Turqinë, Italia shkatërron Moldavinë

0
gjermania-luan-baras-me-turqine,-italia-shkaterron-moldavine

Julian Draxler, Florian Neuhaus dhe Gian-Luca Waldschmidt shënuan për fitoren e Gjermanisë.

Për Turqinë, golat i realizuan Ozan Tufan, Efencan Karaca dhe Kenan Karaman shkruan lajmi.net.

Në ndeshjen tjetër, Italia ka mposhtur 6:0 Moldavinë.

Stephan El Shaaeawy me dy gola, Bryan Cristante, Francesco Caputo, Veaceslav Posmac dhe Domenico Berard me nga një, realizuan për fitoren e italianëve.

Në këtë orar, u zhvillua edhe ndeshja Spanjë – Portugali, e cila përfundoi 0-0./Lajmi.net/

Lexo të tjera