Bota

Gjilani dhe Arbëria i japin fund xhiros së pestë në Superligën e Kosovës

0
gjilani-dhe-arberia-i-japin-fund-xhiros-se-peste-ne-superligen-e-kosoves

Ndeshja mes Gjilanit dhe Arbërisë është ajo që i jep fund xhiros së pestë në kampionatin elitar të futbollit kosovar, shkruan lajmi.net.

Nënkampionët e edicionit të kaluar presin skuadrën e promovuar këtë edicion, në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Ndeshja mes Gjilanit dhe Arbërisë luhet me fillim nga ora 15:00.

Në letër, vendasit shihen si favoritët, por pasur parasysh mënyrën se si Arbëria ka nisur sezonin, asgjë nuk është e papritur.

Mbetet të shihet se kujt do t’i takojnë tri pikët në këtë takim. /Lajmi.net/

Lexo të tjera