Sport

Gjilani e njofton me humbje Arbërinë në Superligë

0
gjilani-e-njofton-me-humbje-arberine-ne-superlige

Skuadra e Gentjan Mezanit fitoi pastërt me rezultat 3:1, duke përmbysur rezultatin.

Dior Zabërgja (28’) i dha epërsinë mysafirëve, para se transferi i ri Gramos Kurtaj (43’) të barazonte rezultatin.

Në pjesën e dytë, Gjilani shtoi presionin dhe gjeti dy gola të tjerë. Edison Kqiku (60’) dhe Dario Nikaç (82’) u futën në listën e realizatorëve.

Arbëria nga minuta e 74’ luajti me një futbollist më pak, pasi Labinot Ibrahimi u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë.
Pas pesë ndeshjeve, të dyja ekipet tubojnë tetë pikë dhe ndajnë pozitat dy dhe tre. /Lajmi.net/

Lexo të tjera